Poluj na tanie loty – najlepiej nie z Polski

W przypadku każdej podróży, nie tylko do Iranu, jeden z największych kosztów to cena biletów lotniczych. Na szczęście obecnie powstaje coraz więcej ciekawych ofert lotów do nawet najbardziej egzotycznych miejsc. Bardzo ciekawym sposobem, aby trochę zaoszczędzić, jest też zaplanowanie wylotu z innego państwa niż Polska. Z Berlina czy Pragi latają do Iranu tanie tureckie linie lotnicze, a bilety mogą tu kosztować ponad połowę taniej niż w Polsce.

Skorzystaj z gościnności Irańczyków

Ważnym punktem planowania każdej wycieczki są noclegi. Na szczęście hotele w Iranie nie są drogie i spokojnie można znaleźć pokój nawet za 50 zł od osoby, jest jednak inne, ciekawe rozwiązanie, by zaoszczędzić. Irańczycy są bardzo gościnnymi gospodarzami i chętnie pozwalają nocować obcokrajowcom u siebie w domu! Skorzystanie z takiej możliwości daje dwie korzyści w jednym. Oszczędzamy, a dodatkowo poznajemy jeszcze lepiej kulturę tego ciekawego kraju.

Kupuj jak najwięcej... na bazarze

Kwestię żywności czy zakupu pamiątek najlepiej rozwiązać, dokonując jak najwięcej transakcji na bazarach. Jeśli potrafisz się targować, możesz kupować towary po naprawdę okazyjnych cenach, zwłaszcza w porównaniu do restauracji czy sklepów dla turystów. Co więcej, podobnie jak w kwestii noclegów, kupując na bazarku, jeszcze lepiej poznajesz fascynującą kulturę Iranu.

Olga, foto: Skitterphoto / Pixabay