Miasto dziś jest trzecie pod względem wielkości w Iranie, jednak nadal jego powierzchnia robi duże wrażenie. Zamieszkuje tu aż 2 mln ludzi.
W Isfahanie znajduje się bardzo dużo zabytków. Jeżeli jesteśmy tu na krótko, trzeba wybrać te najważniejsze. Należą do nich np. dwa stare, kamienne mosty na okresowej rzece Zajande Rud oraz bardzo duży bazar.

Miłośnicy architektury mogą wybierać w licznych i zabytkowych pałacach, bulwarach, meczetach oraz minaretach. W Istafanie znajduje się również Plac Imama Homeiniego. Jest drugi pod względem wielkości na świecie.

Nocne życie Iranu
Życie zaczyna się tu wieczorami. Skwer jest ogromny. Znajdują się tu bardzo zadbane drzewa i krzewy. Otaczają go zabytkowe budynki. Po placu mogą jeździć jedynie dorożki, przeznaczone dla turystów.

Z Placu Imama można zabrać nie tylko piękne wspomnienia. Obok niego znajduje się bazar, na którym każdy znajdzie jakąś pamiątkę dla siebie lub bliskich.

Warto zaplanować najbliższe wakacje w Iranie. Wycieczki do tego kraju organizuje w Polsce Biuro Podróży Ex Oriente Lux. Na stronie https://exorientelux.pl/wycieczka/kraina-wina-poezji-i-ogrodow/ można znaleźć szczegółowy plan wycieczki do Iranu o pięknie brzmiącej nazwie: ´Kraina wina, poezji i ogrodów´.