Na wyspę można dostać się promem z portu w Bandar Abbas. Bilet na prom należy kupić w budkach przed wejściem na prom. Bilet kosztuje 60 000 riali. Rejs z Bandar Abbas na Hormoz trwa 30-40 minut. Prom jest dwupiętrowy, a wyższe piętro jest zabudowane. Jedynym utrudnieniem, jeżeli chodzi o dotarcie na wyspę, bywa bardzo zmienna pogoda. Jeżeli warunki atmosferyczne są niesprzyjające, rejsy są odwoływane.

Zwiedzanie wyspy odbywa się z przewodnikiem, w tuk-tuku. Jest to rodzaj autorikszy trójkołowej. Na wyspie możemy obejrzeć tak zwaną rzekę solną. Obecnie rzadko płynie w niej woda, ale widać pas stwardniałej soli na dnie rzeki.

Solna jaskinia i Tęczowa Dolina
Na Hormoz znajduje się również solna jaskinia z wieloma naciekami solnymi w różnych formach. W dalszej części wyspy położone są coraz bardziej barwne, głównie czerwone zbocza. Ze względu na malowniczy widok malarze malują na zboczach swoje dzieła za pomocą kolorowego piasku. Istnieje nawet festiwal malowania piaskiem.

Natomiast Tęczowa Dolina jest wizytówką wyspy. Różnokolorowe szczyty układają się w kolorową mozaikę. Stanowi ona piękny, wręcz bajkowy widok. Choćby dla niego warto odwiedzić tę wyspę.