Zgodnie z islamem właśnie w tym miesiącu archanioł Gabriel pojawił się Mahometowi i przekazał mu kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu (Koranu).

W ramadan od wschodu do zachodu słońca muzułmanina obowiązuje post. Post jest bardzo ścisły, wyznawcy islamu nie mogą się nawet niczego napić. Jest to mocno wyczerpujące dla organizmu. Nie można również palić ani wciągać dymu tytoniowego. Zakazy noszą nazwę mufirat, czyli czynności przerywających post.

Dyskretnie spożywając posiłek
W tym czasie utrudnieniem dla turystów może być fakt, że zdecydowana większość lokali gastronomicznych jest zamknięta od wschodu do zachodu słońca. Turyści powinni spożywać posiłki dyskretnie, nie mogą się z tym afiszować. W Syrii lub Libanie w dzielnicy chrześcijańskiej można zjeść posiłek i uniknąć krzywych spojrzeń muzułmanów.

Dużo ciekawych informacji o Iranie i kulturze tego kraju można odnaleźć na stronie: https://exorientelux.pl/iran.

Utrudnieniem może być również to, że urzędy pocztowe, kantory, banki i wszelkie instytucje działają jedynie do zachodu słońca.
Wszystkie te niedogodności rekompensuje jednak to, że muzułmanie biesiadują najczęściej do białego rana i wtedy w krajach muzułmańskich toczy się wtedy prawdziwie nocne życie.

Tekst przygotowany przez: redaktor.xyz